رزبوک

فروردین ۱۳۹۴ - مرجع دانلود کتاب الکترونیکی

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
حضرت علی (ع): کسی که خود را با کتاب آرامش دهد، هیچ آرامشی را از دست نداده است.
چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶
دانلود کتاب صوتی جادوی طبیعت
00:00
00:00
کتاب های صوتی برگزیده

فرادرس

دانلود کتاب اسلام شناسی

دسته بندی : علوم ، مذهبی تاریخ : دوشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۴

کتاب اسلام شناسی مجموعه ای از درس های مکتوب دکتر علی شریعتی ، که در دانشگاه تدریس شده است. این کتاب با طرح کلی و اساسی مکتب بر پایه جهان بینی آغاز می‌شود و در ادامه با بیان و شرح شعب جهان بینی مکتب یعنی فلسفه تاریخ ، جامعه‌شناسی و انسان‌شناسی و در ضمن مقایسه مکاتب دیگر نتیجه نهایی ارائه مکتب را فراهم آمدن ایدیولوژی ای می داند که جامعه آرمانی مولود آن است.

 

دکتر شریعتی در این کتاب انسان آرمانی را بر پایه باور و اعتقاد به توحید ، مولود همان جامعه آرمانی می داند که اسلام درصدد تهیت آن است. ایده‌ای مطلق که بر پایه سنت و کتاب اسلام فلاح و رستگاری دنیا و آخرت نوع بشر را فراهم می آورد. در این کتاب نقدهایی به مکتب هایی چون مارکسیسم ، ماتریالیسم و ایدئالیسم وارد شده‌ است.

 

اسلام شناسی

دانلود کتاب روح مجرد

دسته بندی : علوم ، مذهبی تاریخ : دوشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۴

کتاب روح مجرد ، يادنامه ی موحد عظيم و عارف بزرگ ، حاج سيد هاشم موسوی حداد ، از اقدم و افضل تلامذه اخلاقی کبیر عارف بالله و بامرالله آیت الله العظمی حاج سيد علی قاضی طباطبائی تبریزی است. این كتاب از 12 بخش تشکیل شده است که نحوه تشرف مؤلف به محضر حضرت حداد در مقدمه و بيان كيفيت زندگانی و حالات و سيره ی عملی ايشان و وضعيت شاگردانشان در ضمن سفرهای مؤلف به عتبات عالیات میباشد.

 

روح مجرد

دانلود کتاب عشق مجاز

دسته بندی : روانشناسی ، علوم تاریخ : دوشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۴

بحث روی مساله ی عشق و آن هم به این شکل که ما مطرح نموده ایم ، ضرورتی است که البته باید توسط اساتید فن روی آن بطور جدی کار شود و این بحث کوتاه توسط کتاب عشق مجاز تنها ایجاد انگیزشی برای کارهای تحقیقی و مقوله های ارشادی بعدی است. شناخت حالات عشاق و اینکه آنها چه نوع عشقی دارند و آنگه چگونه می توان از فطرت پاک متربیان برای هدایت و جهت دهی عشق های آنان استفاده نمود ، نظر این بحث کوتاه بوده چه اینکه خود آنان در مکاتبات خود از این جهت تقاضای تبیین و تشریح عشق هایشان را نموده و خواستار آن می شوند که آنها را در این مقوله یاری و راهنمائی کنند.

 

عشق مجاز

دانلود کتاب معاد شناسی

دسته بندی : علوم ، مذهبی تاریخ : دوشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۴

کتاب معاد شناسی یکی از آثار ارزشمند علامه تهرانی است. ایشان این مباحث را در ماه مبارک رمضان (سال  ١٣٩۶ ق) براى شاگردان خود القاء نموده ، سپس مذاکرات را به رشته‏ ى تحریر درآورده و به صورت  ٧۵  مجلس تدوین نموده است. علامه طهرانی با استفاده از آیات قرآنى و اخبار معصومین (علیه السلام) و ادلّه‏ ى عقلى و مطالب ذوقى کیفیت سیر و حرکت انسان در دنیا و نحوه‏ ى تبدل منشأ غرور به عالم حقائق و ارتحال او به سوى خدا را به نحو وافى وافر مطرح کرده‏ اند. نویسنده همچنین درباره‏ ى عالم برزخ ، نحوه‏ ى خلقت فرشتگان ، نفخ صور ، حشر و نشر مردم در صحراى قیامت ، حساب و کتاب ، میزان ، صراط ، شفاعت ، بهشت و دوزخ بحث مستوفایى به عمل و در خلال مباحث به داستان‏ هاى جذاب و شیرینى اشاره مى ‏کند.

 

معاد شناسی

دانلود کتاب مروری بر مسائل اجتماعی ایران

دسته بندی : اجتماعی ، علوم تاریخ : یکشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۴

در این کتاب تلاش شده است به طور مجمل فهرستی از مسائل اجتماعی اولویت دار کشور و شرح مختصری از علل و پیامدهای هر یک از این مسائل ذکر گردد. در انتهای هر بخش نیر تلاش شده است با توجه به هدف این معاونت در خصوص مدیریت و کاهش آسیب های اجتماعی و هدف ثانویه بررسی حاضر که شناسایی منابع مدیریتی کشور در این حوزه می باشد ، وظایف قانونی هر یک از نهادها و سازمان های درگیر در حل مسائل اجتماعی مطابق اصول قانون اساسی ، قانون برنامه پنجم توسعه و دیگر قوانین مربوطه مورد بررسی قرار گرفته تا بدین وسیله علاوه بر روشن شدن ظرفیت ها ، مسئولیت ها و ماموریت های نهادها و سازمان های مختلف کشور در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ، شمائی کلی از ابعاد حقوقی نهاد ها و سازمان های درگیر با مسائل در اختیار سیاست گذاران و تصمیم گیران این حوزه قرار گیرد.

 

مسائل اجتماعی ایران

دانلود کتاب بهبود مستمر

دسته بندی : اقتصادی ، علوم تاریخ : یکشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۴

امروزه با توجه به محدودیت در منابع و رقابتی شدن بازارها ، پیاده سازی روش های مدیریتی از قبیل کنترل جامع ، عملیات 5S ، تولید به هنگام و تولید ناب ، برای بقا و دوام در کنار رقبای تجاری امری ضروری به شمار می رود. همچنین در صنعت کشومان الگو برداری از روش های مدیریتی شرقی و غربی که در تمامی صنایع و مشاغل کاربرد دارد باعث برتری صنعت در بازار می شود که با توجه به نوع صنعت ، گردش مالی ، وسعت تجارت و محیط تجاری روش های مختلفی مود استفاده قرار می گیرد که ماحصل این الگوبرداری نهادینه شدن و به صورت یک فرهنگ سازمانی در آمدن می باشد.

کتاب بهبود مستمر تجریه استقرار روش مدیریتی با ترکیب الگوی شرقی (کایزن) و غربی (نوآوری) که بمانند چتری در برگیرنده اکثریت روش های مدیریتی می باشد در راستای دستیابی به بهبود استفاده کرده ایم. هسته اصلی کایزن و نوآوری واژه تغییر است و تفاوت دو نظام شدت این تغییرات است که می تواند نشان دهد که ما از کدام نوع نظام استفاده کرده ایم. پژوهش حاضر به تشریح عملیاتی می پردازد که اجرای موفقیت آمیز کایزن و نوآوری را در سازمان نشان داده و در صورت استمرار این عملیات در جهت دستیابی به تعالی سازمانی این موفقیت را تضمین می کند.

 

بهبود مستمر

دانلود کتاب کشف الاسرار صهیونیسم

دسته بندی : سیاسی ، علوم تاریخ : یکشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۴

کتاب کشف الاسرار صهیونیسم از 10 فصل تشکیل شده است و به تاریخچه تشکیل رژیم صهیونیستی و اقدامات آن در عصر حاضر می پردازد. سرفصل های این کتاب عبارت است از : نژاد پرستی صهیونیسم ، صهیونیسم دشمن یهودیان آزاده ، رهبران نوین فرقه هرتسل ، حقوق بشر صهیونیستی ، مدعیانی از یک نیمه انسان ، سقوط صهیونیسم در مصاف با دکترین مهدویت … سرلشکر فیروزآبادی این کتاب را به روح بزرگ شهید عزیز حسن طهرانی مقدم دانشمند موشکی و پدر ، مادر بزرگوار و همسر و فرزندان ارجمند ایشان تقدیم کرده است.

 

کشف الاسرار صهیونیسم

دانلود کتاب شیطان پرستی

دسته بندی : علوم ، مذهبی تاریخ : شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۴

ستاره واژگون معروف به پنتاگرام اغلب برای نشان دادن شیطان پرستی استفاده می شود. شیطان پرستی یک حرکت مکتبی ، شبه مکتبی و یا فلسفی است که هواداران آن شیطان را یک طرح و الگوی اصلی و قبل از عالم هستی می پندارند. آن ها شیطان را موجودی زنده و با چند وجه از طبیعت انسان مشترک می دانند. شیطان پرستی را در گروه (راه چپ) مخالف با (راه راست) طبقه بندی می کنند. دست چپی ها به غنی سازی روحی خود در جریان کارهای خودشان معتفدند و بر این باورند که در نهایت باید تنها به خود پس دهند …

 

شیطان پرستی

دانلود کتاب آینده پژوهی ایران 1394

دسته بندی : اقتصادی ، علوم تاریخ : شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۴

آینده پژوهی ایران 1394 دومین پروژه ی آینده پژوهی سالانه ای است که وب سایت آینده بان در ابتدای هر سال منتشر می کند. این پروژه سالانه در مسیر تحقیق هدف کلان آینده بان است که قصد دارد نگاه خردمندانه به آینده را وارد فضای عمومی کشور کند و در مسیر تحقق شعار آینده بهتر برای همه قدم بردارد.

آنچه در این مجموعه ارائه می شود ، نتیجه ی یک پژوهش مبتنی بر روش های علمی آینده پژوهی است. اما برای ارئه ی نتایج از قالبی قراتر از یک گزارش پژوهشی – علمی استفاده و تلاش شده تا با نزدیک شدن به زبانی ساده ، محصولی مناسب برای طبف گسترده ای از مخاطبان فراهم شود. در نتیجه مخاطبان این مجموعه فقط پژوهشگران و دانشگاهیان حوزه های مختلف دانش نیستند ، بلکه تمام ایرانیانی که دغدغه ی آینده ی این سرزمین را دارند مخاطب این گزارش محسوب می شوند. هر چند در گزارش امسال با فرض ایجاد آشنایی اولیه با برخی مفاهیم آینده پژوهی برای مخاطبان آینده بان از معرفی و تکرار برخی مفاهیم اجتناب شده و گزارش دارای جنبه های تخصصی بیشتری نسبت به سال گذشته است.

 

آینده پژوهی ایران 1394

دانلود کتاب امنیت اخلاقی

دسته بندی : اجتماعی ، علوم تاریخ : شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۴

امنیت اخلاقی یکی از اقسام مهم امنیت است. که علاوه بر اهمیت ذاتی تحقق آن در جامعه ، سازندگی اخلاقی و معنوی شهروندان ، یک راه درونی و پیشگیرانه برای مبارزه با ناامنی در جامعه به شمار می آید. در صورتی که جامعه ای به این هدف دست یابد ، از بسیاری از ابزارهای بیرونی و سخت افزاری در مقابله با ناامنی بی نیاز خواهد بود. اگرچه وجود ایمان و تقوا ، از شروط لازم برای ایجاد محیط مساعد در رشد فضایل اخلاقی جامعه است ؛ اما این شرط کافی به نظر نمی رسد ؛ زیرا خطر فساد و تباهی همواره هر جامعه ای را تهدید می کند.

کتاب حاضر با هدف تبیین اهمیت موضوع و ابعاد مختلف امنیت اخلاقی از منظر دیدگاه های رهبری ، در بیانات ایشان نمرکز یافته و فرصتی است برای مرور بیانات ابشان که خود می تواند در این حوزه بسیار راهگشا باشد. بدون شک این مجموعه پاسخگوی بسیاری از ابهامات در خصوص مفهوم ، ابعاد و راهکارهای تامین امنیت اخلاقی در جامعه خواهد بود. همچنین هر کدام از سرفصل های این کتاب می تواند مبنایی مناسب برای پژوهش در خصوص ابعاد گوناگون امنیت اخلاقی باشد.

 

امنیت اخلاقی