رزبوک

آذر ۱۳۹۶ - مرجع دانلود کتاب الکترونیکی

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
حضرت علی (ع): کسی که خود را با کتاب آرامش دهد، هیچ آرامشی را از دست نداده است.
یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
دانلود کتاب صوتی جادوی طبیعت
00:00
00:00
کتاب های صوتی برگزیده

فرادرس

دانلود کتاب ۴ راز تبدیل ترس به سوخت حرکت موشک

دسته بندی : روانشناسی ، علوم تاریخ : یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶

کتاب 4 راز تبدیل ترس به سوخت حرکت موشک

 

اگر می ترسید، باید بگوییم که شما طبیعی هستید. اگر نمی ترسید غیرطبیعی هستید. ولی باید توجه داشته باشید که ترس نباید مانع شما برای رسیدن به موفقیت گردد و باید به شما کمک کند. ولی موضوع مهم این است که خیلی از افراد نمی دانند که به چه شکل باید بر ترسشان غلبه کنند. در این کتاب روشهای تبدیل ترس به اهرم و سوخت موفقیت توضیح داده شده است. این کتاب نتیجه مشاوره ها و تغییرات ایجاد شده در افراد و صاحبین کسب و کار گردآوری شده است.

#

 

مختصری درمورد باباطاهر همدانی:

از خاندان، تحصیلات و زندگی باباطاهر اطلاعات چندانی در دسترس نمی باشد ولی بنا بر نوشته راوندی، باباطاهر در سال ۴۴۷ هجری با طغرل سلجوقی دیدار کرده و مورد احترام وی نیز قرار گرفته است. در یکی از دوبیتی های مشهور خود سال تولدش را به حروف ابجد گنجانیده که بعد از از محاسبه توسط میرزا مهدی خان کوکب به سال ۳۲۶ هجری رسیده است. ولی رشید یاسمی با استناد به همان دو بیتی و اشاره به اهمیت عدد هزار نزد اغلب ملل برآن رفته است که مقصود باباطاهر از واژه “الف” سال هزار میلادی بوده و در نتیجه مقارن سال های ۳۹۰ و ۳۹۱ زاده شده است. وی بعد از ۸۵ سال زندگی، در همدان وفات یافته است. pdf دیوان کامل باباطاهر همدانی هم اکنون به صورت کاملا رایگان آماده دریافت می باشد.

دانلود کتاب تاریخ شاهنشاهی هخامنشی – History of the Persian Empire

 

کتاب تاریخ شاهنشاهی هخامنشی

 

تاریخ شاهنشاهی هخامنشی که موضوع این کتاب است داستان بسیار کهن تاریخ ایران و فرهنگ آن است. نویسنده این کتاب از کارشناسان به اصطلاح آشورشناسی بود و چنانکه از نظرهای او در این کتاب و در دو کتاب دیگر برمی آید، سنت شرق شناسی و تاریخ نویسی اروپایی و آمریکایی را که هدف اصلی آن این است که داستان های کتاب مقدس را تاریخی جلوه دهد، حفظ نموده است. این کتاب را هم اکنون می توانید از رزبوک به صورت رایگان دریافت و مطالعه نمائید.

دانلود کتاب زندگی همچون سیاست اثر آصف بیات

دسته بندی : سیاسی ، علوم تاریخ : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶

دانلود کتاب زندگی همچون سیاست (چگونه مردم عادی خاورمیانه را تغییر دهند)

 

کتاب زندگی همچون سیاست

 

کتاب زندگی همچون سیاست اثر آصف بیات در برگیرنده برخی از بهترین و واقع گرایانه ترین تحلیل ها و بینش ها در مورد جوامع خاورمیانه ای است که در پی سال ها تحقیق، مشاهده، تجربه و زندگی نویسنده در مناطق مختلف خاورمیانه شکل گرفته اند. اولویت نویسنده در این کتاب توصیف ‘پیشروی آرام’ است. استراتژی مردمی جایگزینی برای جنبش های اجتماعی و سیاسی برای مقابله با مثلث اسلامگرایی، نولیبرال شدن اقتصاد و حکومت های خودکامه ای که به صورت یک جانبه قرار داد اجتماعی خود را با مردم لغو کرده اند. پبشروی آرام، به رغم محاسنش، عمدتاً غیرسیاسی است و لذا از ظرفیت محدودی برای تغییرات کلان برخودار است. اما آنطور که نویسنده تشریح می کند، بعضا از ظرفیت سیاسی شدن برخوردار است که در تحولات سیاسی چند سال اخیر در بسیاری از جوامع خاورمیانه بروز یافت.

دانلود کتاب مجموعه آثار آستین اوزمن اسپیر Austin Osman Spare

 

مجموعه آثار آستین اوزمن اسپیر

 

این مجموعه آثار، ترجمه ای از چهار کتاب آستین اوزمن اسپیر نقاش و جادوگر انگلیسی می باشد. تاریخ علوم باطنی شخصیت های تاثیرگذار بسیاری بر خود دیده است اما تنها تعداد اندکی از ایشان سواری از نوشته های هزارتو و تمثیلات غریب خود زندگی به معنای واقعی کلمه افسانه ای داشته اند. این افراد عمدتا نوشته های اندکی از خود بر جای می گذارند و ادبیاتی پیچیده دارند. آنچنانکه اسپیر اشاره می کند:

“دانش من تنها ژکیدنی از اندکی لغات با لحن و معنی همواره در تغییر می باشد. چرا که به چیزی تن در داده ام که هرگز نمی بایست فراموش شده یا از آن سخن رود.”

دانلود کتاب سه قطره خون اثر صادق هدایت

 

کتاب سه قطره خون

 

سه قطره خون نام داستانی است کوتاه از صادق هدایت که در مجموعه ی داستان کوتاهی به همین عنوان در سال ۱۳۱۱ خورشیدی چاپ شد. این داستان از داستانهای سوررئالیستی صادق هدایت محسوب میشود. در این داستان که در دارالمجانین میگذرد یکی از شخصیتها عادت به خواندن مسمطی دارد که شهرت فراوانی پیدا کرده است.

دانلود کتاب هنر همیشه بر حق بودن (۳۸ راه برای پیروزی در هنگامی که شکست خورده اید)

 

کتاب هنر همیشه بر حق بودن
کتاب هنر هیشه بر حق بودن توصیه هایی عملی نیشداری درباره چگونگی غلبه بر خصم در مجادله بیان می کند، توصیه هایی که بی هیچ عذر و بهانه ای ماکیا ولیایی هستند. به قول شوپنهاور، جدل مناقشه آمیز عبارت است از هنر مباحثه به گونه ای که شخص، فارغ از درستی یا نادرستی موضعش، از آن عقب نشینی نکند. شوپنهاور در این کتاب عمدا به قصد تعریض، ولی به صورتی تحریک آمیز از سوفسطاییان یونان باستان تقلید می کند. همانطور که می دانیم، سقراط و افلاطون نسبت به سوفسطاییان دیدگاهی منفی داشتند و آنها را افرادی می دانستند که در قبال دریافت اجرت و بی توجه به حقیقت و عدالت، ه دیگران می آموختند چگونه هر ناراستی را راست و هر راستی را ناراست جلوه دهند.

دانلود کتاب جهان و تاملات فیلسوف (گزیده ای از نوشته های آرتور شوپنهاور)

 

کتاب جهان و تاملات فیلسوف
آرتور شوپنهاور کتابی با عنوان جهان و تاملات فیلسوف نداشته و این کتاب صرفا حاصل زحمت مترجم جناب آقای رضا ولی یاری از جمع آوری پانزده مقاله و برگرداندن آن به زبان فارسی می باشد. شما عزیزان این کتاب را هم اکنون می توانید به صورت رایگان از رزبوک دریافت کرده و مطالعه نمائید.

دانلود کتاب اندیشه ریاضی در بستر تاریخ تمدن

 

کتاب اندیشه ریاضی در بستر تاریخ تمدن
کتاب اندیشه ریاضی در بستر تاریخ تمدن اثری از ریاضی دان جناب آقای آرش رستگار که به مباحثی همچون : مبانی فلسفی ریاضی یونانی، انسان شناسی اسلامی و ریاضیات اسلامی، شکل گیری مبانی ریاضیات مدرن در عصر دکارت، دیدگاه های فلسفی مستقر در ریاضیات عصر نیوتن، دیدگاه های فلسفی مستقر در ریاضیات عصر لایبنیتز، شکل گیری مبانی آنالیز در ریاضیات قرن نوزدهم … می پردازد.

خاطرات یک گیشا
رمان خاطرات یک گِیشا اثر آرتور گلدن است که در سال ۱۹۹۷ برای اولین بار به چاپ رسید. این رمان بر پایه خاطرات راستین یک زن ژاپنی که چندین سال گیشا بوده، نوشته شده است. آرتور گلدن دیدگاه نیتا سایوری در برابر زندگی و آدمها را بازگو کرده است. بر اساس این رمان فیلمی با همین عنوان در سال ۲۰۰۶ ساخته شد. استیون اسپیلبرگ تهیه کننده آن بود.