رزبوک

دانلود کتاب مجموعه آثار آستین اوزمن اسپیر Austin Osman Spare

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
حضرت علی (ع): کسی که خود را با کتاب آرامش دهد، هیچ آرامشی را از دست نداده است.
یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
دانلود کتاب صوتی جادوی طبیعت
00:00
00:00

فرادرس

دانلود کتاب مجموعه آثار آستین اوزمن اسپیر Austin Osman Spare

 

مجموعه آثار آستین اوزمن اسپیر

 

این مجموعه آثار، ترجمه ای از چهار کتاب آستین اوزمن اسپیر نقاش و جادوگر انگلیسی می باشد. تاریخ علوم باطنی شخصیت های تاثیرگذار بسیاری بر خود دیده است اما تنها تعداد اندکی از ایشان سواری از نوشته های هزارتو و تمثیلات غریب خود زندگی به معنای واقعی کلمه افسانه ای داشته اند. این افراد عمدتا نوشته های اندکی از خود بر جای می گذارند و ادبیاتی پیچیده دارند. آنچنانکه اسپیر اشاره می کند:

“دانش من تنها ژکیدنی از اندکی لغات با لحن و معنی همواره در تغییر می باشد. چرا که به چیزی تن در داده ام که هرگز نمی بایست فراموش شده یا از آن سخن رود.”

مشخصات کتاب

عنوان : مجموعه آثار آستین اوزمن اسپیر

نویسندهآستین اوزمن اسپیر (Austin Osman Spare)

مترجم : سپند

موضوع : هنرهای تجسمی

نوبت چاپ : نسخه دیجیتالی، 1386

تعداد صفحات : 148

فرمت : PDF

پیشگفتار کتاب

سيستم فكري ترسيم شده در آثار نويسنده، در مقايسه با ديگر نوشته هاي همتراز – بسيار خاص و بكر ميباشد و تاكنون تحقيقات و مطالعه بسيار اندكي بر آن انجام شده است؛ و نويسنده در وصف سيستم فكري خود – كه از آن به كيائيسم ياد ميشود – عمدتاً از واژگان و تعابيري استفاده مينمايد كه تنها منحصر به خود آن ميباشد.

 

كيائيسم، تنها به عنوان اولين فرزندش، تئوري جادوي خائوس را نمود داده است: ساليان خواهد گذشت و ردپاي اسپير در بسياري سيستمهاي جادويي مشاهده خواهد شد. اما آنچه كيائيسم را از ديگر افراسها متمايز ميكند، سبك ارتباط برقرار كردن آن با طرز فكر خواننده است كه در عوض اعطاي ديدگاههاي سلسله مراتبي و علت و معلولي، وي را تشويق مينمايد از آن ايدئولوژياي بسازد كه تمامي ماده هاي خام آن ميبايست توسط تجربه شخصي و از كتاب ذهن خود فرد استحصال گردد.

 

كيائيسم به غايت از در بند تئوري درآمدن گريزان است. با اين وجود مترجم سعي نموده است، در تحليلي كوتاه، ساختار اين سيستم را مطابق با برداشت شخصي خود ارايه دهد. هرچند ممكن است اين ساختار تا حدي در دريافت طرح كلي سيستم موثر باشد، پيشنهاد ميشود خواننده خود را بدان محدود ننمايد.

آستین اوزمن اسپیر

درباره آستین اوزمن اسپیر : (تعداد آثار منتشر شده : 1)


اسپیر فرزند یک پلیس اهل لندن بود. در کودکی از خود قرابت نزدیکی با هنر نقاشی نشان داد و در در دوره ای کوتاه در کلاس های مدرسه هنر لامبد شرکت کرد. در سن ۱۳ سالگی مدرسه را ترک و شاگرد یک شیشه ساز شد. در دوران نوجوانی شیفتگی وی به علوم باطنی افزایش پیدا کرد، که به شدت کارهای تولیدی وی را متاثر می‌ساخت. اسپیر در اکتبر ۱۹۰۷ نقاشی هایش را در گالری بروتن در لندن به نمایش گذاشت. منتقدین کارهای وی را با آبری بردزلی مقایسه کردند اما نقاشی های وی پر از تمثال های غریب انسانی و نمادهای جادویی بود. اگر چه وی به عنوان هنرمندی با استعداد شگرف با مشتریانی خوب شناخته میشد، از اواسط دهه ۱۹۲۰ عمدتا گوشه نشینی اختیار کرد و از دگرگونیهای عرصه هنری دوران خود دوری گزید. وی کارهای منحصر به فرد خود را با قیمتهای پایین و در نمایشگاه‌های غیررسمی که در استودیوی منزلش در حول و حوش میخانه های جنوب لندن برگزار میکرد به نمایش می‌گذاشت.

مشخصات دانلود

دانلود کتاب مجموعه آثار آستین اوزمن اسپیر با لینک مستقیم | Download Now

حجم : 5.4 مگابایت

منبع : رزبوک

کانال رسمی رزبوک
دیدگاه کاربران انتشار یافته : ۰ - در انتظار بررسی : 0
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.