رزبوک

ال جی اسمیت - مرجع دانلود کتاب الکترونیکی

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
سقراط : جامعه وقتی فرزانگی و سعادت می یابد که مطالعه، کار روزانه اش باشد.
سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
دانلود کتاب درآمد رویایی
پخش آنلاین درآمد رویایی
00:00
00:00

ال جی اسمیت

تاریخ : یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶
ال جی اسمیت

ال جی اسمیت

 

لیزا جین اسمیت که با عنوان ال. جی. اسمیت شناخته می شود، نویسنده ای است آمرکایی که کتاب هایش ترکیبی از ژانرهای وحشت، فانتزی، علمی و تخیلی، رومانس و ماورالطبیعه می باشد و در بین نوجوانان و جوانان محبوبیت بالایی دارند .

 

اسمیت درباره ی سن خود مرموزانه برخورد می کند ولی منبع های مختلف تاریخ تولدش را ۱۳۴۴/۶/۱۳ در کالیفرنیا اعلام کرده اند. در مصاحبه هایش گفته که از زمانی که یکی از معلمانش از شعر افتضاح خود تعریف می کرده تصمیم می گیرد که نویسنده شود. آن موقع کلاس اول بوده است.

 

لیسانس خود را در سال ۱۳۶۶ در رشته ی روانشناسی از دانشگاه سانتا باربارای کالیفرنیا می گیرد. بعد از دانشگاه سن فرانسیسکو، مدرک تدریس خود را در دورۀ ابتدایی و آموزش های ویژه کسب می کند. قبل از آنکه به یک نویسندۀ تمام وقت مبدل شود، چندین سال معلم کودکستان بوده است.

 

کتاب اولش شب تحول نام داشت و در سال ۱۳۶۶ به چاپ رسید. به دنبال آن کتاب های دیگرش جوهر شجاعت و مجموعۀ ۵ جلدی خاطرات یک خون آشام را در طول سال های ۱۳۷۰ و ۱۳۷۱ به چاپ رسیدند و به دنبال آن ها ۳ مجموعه ی سه جلدی نوشت.

 

از سال ۱۳۷۷ به مدت یک دهه از نوشتن کناره گیری کرد. سال ۱۳۸۷ با مجموعه ای از داستان کوتاه بازگشت و کتاب هایش مجدد چاپ شدند. و در سال ۱۳۸۸ و ۱۳۸۹ سه جلد دیگر خاطرات خون آشام به چاپ رسیدند. هم اکنون اسمیت در سان فرانسیسکو با یک سگ و سه گربه اش زندگی می کند.