رزبوک

دانلود کتاب زندگی همچون سیاست اثر آصف بیات

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
حضرت علی (ع): کسی که خود را با کتاب آرامش دهد، هیچ آرامشی را از دست نداده است.
یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
دانلود کتاب صوتی جادوی طبیعت
00:00
00:00

فرادرس

دانلود کتاب زندگی همچون سیاست اثر آصف بیات

دسته بندی : سیاسی ، علوم تاریخ : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶

دانلود کتاب زندگی همچون سیاست (چگونه مردم عادی خاورمیانه را تغییر دهند)

 

کتاب زندگی همچون سیاست

 

کتاب زندگی همچون سیاست اثر آصف بیات در برگیرنده برخی از بهترین و واقع گرایانه ترین تحلیل ها و بینش ها در مورد جوامع خاورمیانه ای است که در پی سال ها تحقیق، مشاهده، تجربه و زندگی نویسنده در مناطق مختلف خاورمیانه شکل گرفته اند. اولویت نویسنده در این کتاب توصیف ‘پیشروی آرام’ است. استراتژی مردمی جایگزینی برای جنبش های اجتماعی و سیاسی برای مقابله با مثلث اسلامگرایی، نولیبرال شدن اقتصاد و حکومت های خودکامه ای که به صورت یک جانبه قرار داد اجتماعی خود را با مردم لغو کرده اند. پبشروی آرام، به رغم محاسنش، عمدتاً غیرسیاسی است و لذا از ظرفیت محدودی برای تغییرات کلان برخودار است. اما آنطور که نویسنده تشریح می کند، بعضا از ظرفیت سیاسی شدن برخوردار است که در تحولات سیاسی چند سال اخیر در بسیاری از جوامع خاورمیانه بروز یافت.

مشخصات کتاب

عنوان : زندگی همچون سیاست (Life as Politics)

نویسنده : آصف بیات (Asef Bayat)

موضوع : علوم › سیاسی

تعداد صفحات : 369

فرمت : PDF

فهرست کتاب

ناجنبش های اجتماعی

• پیشروی آرام مردم عادی

• فقرا در جستجوی دائمی فرصت های زندگی

• فمنیسم زندگی روزمره

• پس گرفتن جوانی

• سیاست شادی

سیاست های خیابانی و خیابان سیاسی

• تهران: شهر جری

• خیابانی به نام «انقلاب»

• آیا اسلام سیاسی دارای یک بوم شناسی شهری است؟

• جهان وطنی هر روزه

• خیابان عربی

انقلاب ها

• آیا انقلاب های اسلامی در آینده به وقوع خواهند پیوست؟

• نه سکوت: نه خشونت: سیر تحول پسا – اسلامگرا

• بهار عربی: انقلاب های پسا – اسلامگرا

پیشگفتار کتاب

این اثر در چند سال گذشته به زبان های گوناگونی ترجمه شده است، اما تاکنون بخت انتشار به زبان فارسی را نیافته است. از این کتاب دو نسخه موجود است. نخست نسخه سال 2009 و 2010 که نخست توسط دانشگاه استنفورد و سپس توسط انتشارات دانشگاه آمستردام به چاپ رسیده است و دیگری نسخه بازنگری شده سال 2013 توسط انتشارات دانشگاه استنفورد این ترجمه عمدتا بر اساس نسخه نخست صورت گرفته، با این توضیح که در ترجمه فارسی، فصول 8 و 15 به متن اضافه شدند که در نسخه قدیمی موجود نبودند و فصل 12، سعنی “خیابان عربی” ترجمه نسخه جدیدی از مقاله نویسنده است. در ضمن ترتیب بخش های و فصول نیز با صلاحدید مولف تغییر کرد.

 

در زمستان 1390 شمسی حول حوش زمانی که این ترجمه رو به پایان بود. انقلاب های عربی به وقع پیوستند. این وقایع باعث شدند تا نویسنده در نسخه قبلی تجدید نظر کند. البته همپای تحولات اخر در خاورمیانه مقالات و مصاحبه های دیگری هم از نویسنده به چاپ رسیده اند. در نسخه جدید زندگی همچون سیاست، برخی از فصول نسخه پیشین حذف شده و فصول دیگری اضافه شده اند. در نسخه جدید، فصل دوم با عنوان تحلیل یک بیانیه حذف شده است. از بخش نخست عنوان فصول و بخش اعظم محتوای آنها بدون تغییر مانده است اما در بخش دوم، فصل هشتم با عنوان “تهران، میدان نبرد” اضافه شده است که در نسخه اول موجود نیست و در این ترجمه جا با عنوان “تهران: شهر جری” وارد شده است که ترجمه ای است از نسخه پیشین اما جدگانه همین مقاله. در این بخش، عنوان فصل ها، ترتیب چینش آنها و محتوای برخی از آنها نیز نسبت به ویرایش نخست، تغییرات مختصری داشته است. در بخش سوم نیز، فصول پیشین، تغییر نام داده و فصلی جدید درباره جنبش سبز به آن اضافه شده است. نظر به اهمیت مطالب وارده در نسخه جدید کتاب، امیدوارم در آینده فرصت ترجمه آنها فراهم شود. در مجموع، این ترجمه بین نسخه های اول و دوم کتاب قرار داد. از ویرایش اول، کامل تر است. اما از ویرایش دوم ناقص تر.

آصف بیات

درباره آصف بیات : (تعداد آثار منتشر شده : 1)


آصف بیات محقق و نویسنده ایرانی و استاد جامعه شناسی دانشگاه لایدن هلند است. وی به مدت ۱۷ سال، استاد دانشگاه آمریکایی قاهره بوده است.

کانال رسمی رزبوک
دیدگاه کاربران انتشار یافته : ۰ - در انتظار بررسی : 0
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.